Az ausztrál őslakosok az emuolajat már nagyon régóta használják. Enyhítik vele a kisebb sérülések okozta fájdalmakat, elősegítik vele a sebek gyógyulását, védik vele bőrüket a széltől és a naptól. Igazi érdeklődés azonban csak a közelmúltban fordult az emuolaj felé. Magyarországon a Corvinus Egyetem professzora, dr. Perédi József vizsgálta az emuolaj összetételét. A vizsgálatok szerint az olaj fizikai, kémiai jellemzői megfelelnek az Amerikai Emuolaj Szövetség előírásainak.
Ekcéma
Az ekcéma krónikus bőrbetegség. Amikor hetente vagy havonta hevennyé válik, a bőr kivörösödik és viszketni kezd.
A következő tényezők járulhatnak hozzá az ekcéma kialakulásához, illetve elmérgesedéséhez: ingerlő anyagok (szappan, oldószer, szárító hatású vegyülékek, mosószerek). Javallott rendszeresen kezet mosni, és kézmosás után bőrápoló krémmel bekenni a bőrt. Az emuolaj, illetve az emuolajból készült kéz- és testápoló kiválóan alkalmas erre.
A fertőzések (baktérium-, gomba- vagy vírusfertőzés), hevennyé teszik az ekcémát. Orvoshoz kell fordulni, hogy kiderüljön, milyen baktérium támadta meg a szervezetet.
Hidratáció: A bőr nem azért száraz, mert nincs benne elég zsír vagy olaj, hanem azért, mert nem tudja megtartani a vizet.
A megfelelő hidratáció elérése érdekében a sérült felületet legalább naponta egyszer, de akár többször is vízben kell áztatni, és be kell kenni emuolajjal vagy emuolajat tartalmazó krémmel.
Pikkelysömör
A pikkelysömör nem fertőző bőrbetegség. Leggyakrabban gyulladásos, duzzanatokkal teli és ezüstösen fehér pikkely borította kóros bőrelváltozások formájában jelenik meg. A pikkelysömör sokban hasonlít a seb begyógyításakor vagy a fertőzés jellegő inger hatására beinduló folyamatra.
Akik emuolajat vagy emuolajat tartalmazó krémet, illetve szappant alkalmaztak gyógymódjuk kiegészítéseként, arról számoltak be, hogy az enyhítette a pikkelysömörrel járó száraz, viszkető bőr miatti fájdalmakat és kellemetlenségeket.
Rezes bőr
Ez a betegség az arcot támadja meg, általában arcpír formájában. Krónikus állapot. A tünetek ciklikusan jelentkeznek. Vissza-visszatérnek, és egyre súlyosabbakká válnak (vörösödés, pörsenések, vörös csíkok, orrduzzanatok). Érdemes az arcbőr tisztítását rendszeresen emuolajból készült szappan segítségével végezni. Mivel az emuolaj táplálja a szövetet, a belőle készült szappan jó hatással van a bőrre, ugyanis nedvesíti, és nem szárítja. A szakemberek azt ajánlják, hogy gyengéd tisztítás után jó minőségő nedvesítőszert használjunk. És itt kap szerepet az emuolaj! Az emuolaj kiváló bőrhidratáló szer, amely a bőr mélyebb rétegeibe is behatol. S mivel az emuolaj lipoidtartalma szinte azonos az emberi bőr lipoidtartalmával, ennél jobb bőrápoló szert nem is kenhetnénk a bőrünkre. Továbbá az emuolajnak gyulla-dásgátló hatása is van. Sőt kielégíti a szakemberek utolsó követelményét is: nem tömíti el a pórusokat.
Halbőrőség
Azon bőrbetegségek családjába tartozik, amelyek közös jellemzője a bőrsejtek felgyülemlése és a pikkelyesedés. Az erőteljes helyi hidratálás enyhítheti a tüneteket.
Ajánlatos a kímélő, nem szárító hatású - emuolajból készült - szappanok használata. Fontos a bőr nedvesen tartása, és mivel az emuolaj táplálja a szöveteket, elősegítheti a bőr nedvességének és puhaságának megőrzését.
Hajhullás
Lehet állandó, ha a hajtüsző elpusztul, és ideiglenes, ha a hajtüsző csak átmenetileg sérül. Ha a hajtüsző elhalt, nincs remény arra, hogy a haj újra kinő. Azonban, ha a hajtüsző csak „alszik", akkor „felébreszthető". Mivel az emuolaj teljesen természetes szövettápláló anyag, ezért a fejbőrre kenve segíti azt ismét egészségessé és elevenné tenni.
Az emuolaj teljes mértékben természetes anyag, használata semmilyen kellemetlen mellékhatást nem okoz.
MEGJEGYZÉS: Ez az ismertető kizárólag tájékoztatásul szolgál! Diagnózis felállítása és kezelés céljából forduljon szakorvoshoz!
Nem állítjuk, hogy az emuolaj bármilyen betegséget megakadályoz vagy meggyógyít.
|